Sakarya'dan 7/24 Spor

Sosyal Medyamızı Takip Edin

Eklenme Tarihi : 14-05-2020

Konunun muhatabı biz değiliz

Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cumhur Genç TV264 ekranlarında Erhan Kaytanbay'ın Spor264 programına konuk oldu. Genç, AK Parti Milletvekii Ali İhsan Yavuz'un canlı yayında yaptığı açıklamalara cevap verdi.

Konunun muhatabı biz değiliz

SPOR264.COM:- Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cumhur Genç TV264 ekranlarında Erhan Kaytanbay'ın Spor264 programına konuk oldu.

Gündeme dair soruları cevaplayan Cumhur Genç, Ali İhsan Yavuz'un açıklamalarınada cevap verdi.

Genç'in konuk olduğu canlı yayında kısa başlıklar şu şekilde;

MUHATAPLARI GEREKLİ AÇIKLAMAYI YAPAR
AK Parti Milletvekili Ali İhsan Yavuz Gündem264 programında yaptığı açıklamalara cevap veren Cumhur Genç, "Sayın vekilimiz dünkü açıklamasında Cumhur Genç ve yönetimini tenzih ediyorum daha önceki yönetimler diyor. Bu yüzden bu konunun muhatabı biz değiliz muhatapları gerekli açıklamayı yapar. Göreve geldiğimiz süreçten beri Sakaryaspor kulübü olarak 7 milyon 500 binTL gibi bir rakam ödedik. Bunun 2 milyon TL kadarı Büyükşehir katkılarıyla ödendi. Maçların seyircisiz oynanacağından dolayı, 2 milyon TL kaybımız var. Bu süreçte bu parayı telafi edip, oyunculara ödeme yapmamız lazım" dedi.

MAKASI KAPATAMADIK
Genç açıklamalarına şu şekilde devam etti, "Bir önceki yönetim istifa ettiğinde Etimesgut maçı ile beraber elimizi taşın altına koyduk. Takımımız sondan üçüncü sıradaydı ve liderle 15 puan fark vardı. O maçtan beri oynanan 20 müsabakada 15 galibiyet 4 beraberlik 1 mağlubiyet aldık. Fakat aradaki makası kapatamadık. Biz futbolcularımıza, teknik heyetimize, taraftarımıza güveniyoruz. Bu sene inşallah özlenen şampiyonluğu Sakarya halkına armağan edeceğiz. Sakaryaspor 1 TL geliri olmayan bir kulüp. Bu yüzden kalıcı gelir bizim için çok önemli. Bu konuyla ilgili Büyükşehir Belediye Başkanımızla sürekli görüşüyoruz. İnşallah bayramdan sonraki süreçte, bütün Vekillerimiz, Belediye Başkanlarımız, STK Başkanlarımız ve Sayın Valimizin olduğu bir Sakaryaspor masası kurarak ortak bir akılla bu konuya çözüm bulmaya çalışacağız. Bizim için şeffaflık çok önemli. Biliyorsunuz, kongrede her üç ayda bir hesapların denetlenmesi maddesini koyduk. Kalıcı gelir istiyoruz ki; bu şeffaflık ilkesine güvenerek herkes bu kulüpten gelen paranın nasıl harcandığını görsün" dedi.

Yorumlar

Yorum


Yorum Yaptığınız Takdirde Kullanıcı Sözleşmesini Kabul Etmiş Sayılırsınız.