1. MEDYABAR
  2. TV264
  3. HABER264
  4. RADYO264

SAKARYA'DA SPORUN YENİ ADRESİ 16.Ekim.2019

[ Ümit Karan Futbol Akademisi açıldı ]

İlimizde 2 aydır faaliyet gösteren Ümit Karan Futbol Akademisi, bugün eski Milli Futbolcu Ümit Karan'ın katılımıyla resmi olarak açıldı.

17:01   |   15.06.2019

©

©

©

©

©

©

©

©

©

©

©

©

©

SERHAT YILMAZ/SPOR264.COM:-
İlimizde 2 aydır faaliyet gösteren Ümit Karan Futbol Akademisi, bugün eski Milli Futbolcu Ümit Karan'ın katılımıyla resmi olarak açıldı.

Sakaryalı çocukları futbol ile buluşturan akademide futboldan önce çocuklara saygılı bir insan olmayı öğretmek hedefleniyor.

Futbol akademisinin açılışı için ilimize gelen Ümit Karan yaptığı açıklamada, "Evet Sakarya'dayız ve Sakarya yıllardır çok iyi futbolcular yetiştirdi. Ayrıca Sakaryaspor taraftarlarınıda son maçta hepimiz gördük. Futbol şehri Sakarya, yıllardır çok büyük futbolcular yetiştirdi. Bizde buraya bir akademi açtık. Umarım geleceğin bu çocuklarda olacağını düşünüyorum. 3-5 tane yetenekli futbolcu her zaman her yerden çıkar. Zaten biz artık Türkiye olarak, Türk futboluna birşeyler katmak istiyorsak gençlere biraz daha fazla önem vermemiz gerekiyor. Şimdi bakıyorsun dünyada futbolda herkes gençleşmeye gidiyor. Ajax 19 yaş ortalaması ile oynuyor. Ama bizim takımlar hala 29-30 yaş ortalaması. Biraz artık gençlerin önünü açmamız lazım, bizim Türk futbolumuz bizim Milli takımımız düzelmeye başladı niye gençleştirdik. Artık futbol gençlerde yatıyor, bizde bu gençlere önem veriyoruz. İnşallah buradan da yetenekli oyuncular çıkartırız. Sakarya'ya hayırlı olsun." dedi.

Erenler'de bulunan Mefjûre Spor Kompleksi'nde açılan Ümit Karan Futbol Akademisi'nde kayıtlar devam ediyor.

Etiketler: