1. MEDYABAR
  2. TV264
  3. HABER264
  4. RADYO264

SAKARYA'DA SPORUN YENİ ADRESİ 18.Ocak.2020

[ Taraftarlar bunu merak ediyordu..Açık Tribünün son hali ]

Eski Sakarya Atatürk Stadyumu'nun millet bahçesine çevrileceği haberi sonrası yeşi-siyahlı taraftarlar tribünün bir bölümüne sahip çıkılmasını istemişti. Büyükşehir belediye başkanı Ekrem Yüce ise Açık Tribünün korunacağını belirtmişti. İşte son çalışmalar sonrası son durum.

10:30   |   12.09.2019

©

©

©

©

Serhat Yılmaz'ın Haberi/SPOR264.COM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimitayla eski stad Millet Bahçesine çevrilmesi için çalışmalar başlamıştı. TOKİ tarafından üstenilen projede Şeker Fabriası tarafındaki tribünlerin Millet Bahçesi projesine kazandırılacağı açıklanmıştı.

Sakaryaspor Eski Stadyumu açık tribünü konusuyla ilgili Büyükşehir belediye başkanı Ekrem Yüce o dönem yaptığı açıklamada: "Millet Bahçesi'nin içerisinde yer alan açık tribünün projeye dâhil edilmesi ve Sakaryaspor'un hatıralarını yaşatması için girişimlerde bulunduk. TOKİ ve firma ile görüştük. Yapının sağlamlığı değerlendirildi ve sağlıksız olan kısımlar yıkıldı. Şimdi açık tribüne 20 metre daha ekleyerek kapasitesini 500 kişiye çıkaracağız. Tribünün ön kısmında ise amfi tiyatro yer alacak. Süreci hassasiyetle takip ediyoruz. İnşallah çalışma tamamlandığında çok güzel olacak" ifadelerini kullanmıştı.

Çalışmaların son günlerde arttığı Millet Bahçesi projesinde ise Açık Tribünün son hali görüntülendi

Etiketler:

Benzer Haberler