1. MEDYABAR
  2. TV264
  3. HABER264
  4. RADYO264

SAKARYA'DA SPORUN YENİ ADRESİ 06.Aralık.2019

[ Taht oyunları ve transfer yasağı ]

Medyabar ve Spor264 editörü Erhan Kaytanbay'ın Sakaryaspor'un transferinin açılmaması ve süreç hakkındaki köşe yazısı...

10:35   |   24.07.2019

©

©

Sakaryaspor’da geçtiğimiz haftalarda sancılı bir başkanlık seçimi yaşanmış ve sıkıntılı bir süreç sonrası İbrahim Nalbant tek aday olarak başkan seçilmişti.

İbrahim Nalbant ve Cumhur Genç arasında ise ‘5 milyon TL’ polemiği ise oldukça ses getirmişti. İbrahim Nalbant 5 Milyon TL’lik bir bütçelerinin olduğunu ve transferi açacağını dile getirmesine rağmen henüz bu konuda bir gelişme yaşanmıyor...

Birçok futbolcuyla görüşme halinde olan Sakaryaspor yönetimi, Abdulaziz ile anlaşmış olmasına rağmen transfer yasağını henüz açabilmiş değil.

Bu durumda en büyük etken ise ‘Bülent Uygun’dan gelecek olan 1.5 milyon TL’lik beklentiydi. Nalbant’ın yönetimi oluşturduğunda 3.5 milyon TL bir kaynak belirlediği, Bülent Uygun’dan gelecek olan 1.5 milyon TL’lik parayla birlikte toplamda 5 milyon gibi bir parayla yönetim oluşturmak. Ancak yaşanan anlaşmazlık sonrası hala daha yönetim planlarını hayata geçirebilmiş değil.

Bütün rakiplerimiz kadrolarını tamamlayıp şampiyonluk parolasıyla hazırlıklarını sürdürürken, her geçen saat Sakaryaspor’un aleyhin..

Yönetimden henüz transferin ne zaman açılacağına dair bir açıklama yapılmazken, futbolcularla transfer görüşmeleri devam ediyor.

Bir çok taraftarın ve bizlerin kafasında oluşan ilk soru ise ‘5 milyon TL para varsa transfer henüz niye açılmadı?’

Sakaryaspor’da yaşanan taht oyunları sonrası herkesin beklentisi İbrahim Nalbant ve ekibinin ilk etapta transferi açmasıydı..Transfer kesinlikle açılacak ancak her geçen gün kan kaybeden bizler oluyoruz.

Empati kurmak gerekir ise başkan Nalbant’da beklediği gibi bir tabloyla buluşamadı. Hesaplanandan fazla gelen futbolcu alacakları, Bülent Uygun ortaklığının bozulması, yönetimdeki ‘pozisyon ve mevki’ anlaşmazlığı.. Tahmin ediyorum ki İbrahim Nalbant’ta yönetimde görev dağılımı yapılırken ‘Ben bu görevi istiyorum. Yoksa..’ diye çocukça söylemlerle oyuncağı elinden alınan tavırlar beklemiyordu.

Sözlerimi şöyle bitirmek istiyorum. Artık gerek taraftar, gerek basını ikna etmek için Sakaryaspor yönetiminin artık bazı somut adımlar atması gerekiyor. Çünkü uçuruma giden bu otobüsü düz bir yola sokacak olan kişiler ise yine İbrahim Nalbant ve ekibidir..

ERHAN KAYTANBAY

Etiketler: