1. MEDYABAR
  2. TV264
  3. HABER264
  4. RADYO264

SAKARYA'DA SPORUN YENİ ADRESİ 09.Aralık.2019

[ Stadyumun son durumu ne? ]

Sezonun yaklaşmasıyla birlikte Sakarya Atatürk Stadyumu'nun zemini oldukça merak ediliyordu. Spor264 ve Medyabar ekibi stadyuma giderek merak edilen soruların cevaplarını yetkili isimlerden aldı.

13:36   |   09.08.2019

©

©

©

©

©

©

©

©

©

©

©

©

©

©

Erhan KAYTANBAY'ın Haberi/SPOR264.COM

Yeni yönetimle birlikte stad müdürü olarak göreve gelen Kadir Çiçek, Spor264 ve Medyabar'a özel açıklamalarda yaptı. Eski Atatürk Stadyumu'nda 8 senelik stad müdürlüğü görevi tecrübesi olan Kadir Çiçek, zemin için çalışmaları hızlandırdıklarını belirtti.

Wembley Stadyumu Zemini Gibi Olacak

20 Ağustos'ta Kocaelispor ile evimizde oynanacak oan hazırlık maçına zeminin yetişip yetişmeyeceği ile ilgili soruya Çiçek, "Zeminde yosunlaşma olmuş bizde bunları kazıyarak çıkartıyoruz. Saha enine boyuna hava alması için belirli sürelerle deliniyor. Kum ağırlıklı bir saha olduğundan bakımsız kalınca yazın çim ister istemez yanmış. Sahada bulunan taş ve çakıllarda temizleniyor. Yaklaşık bir traktör taş, çakıl ve yosun toplandı. Bunlar futbolcu sağlığınada zararlı.

Kocaelispor maçına kadar çimleri daha iyi hale getireceğiz. Sonrasında ise Eylül 1'de lig maçımızda zemini hazır hale getireceğiz.

Malzemeleri bekliyoruz, gelmesi halinde çok hızlı bir şekilde yetiştiririz. Malzemelerin onayıda geldi hayırlısıyla bugün çalışmalara başlarız. Wembley Stadyumu'nun çimleriyle aynı çimleri kullanacağız. Attığımız tohumlarda vardı zaten. Onların filizlenmeye başladığını belirtmek lazım. İlerleyen günlerde daha kuvvetlenecek. 

 

İlk baharda yapılması gereken bakımı kaçırdık ama sonbahardakini kaçırmamak gerekli. Eski Sakarya Atatürk Stadyumu'ndaki o beğenilen çim burdada olacak. Bizim burda yapacağımız en önemli şey Sonbahar bakımının en iyi şekilde yapmak." dedi.

Göreve geldikleri süreden itibaren gece-gündüz çalıştıklarını ifade eden Kadir Çiçek, Sakaryaspor yönetiminden Canip Kaya'nında stadyumla oldukça ilgilendiğini belirtti.

Milli Maçın Verilmeme Sebebi

Geçtiğimiz günlerde Türkiye U21 Milli Takımı'nın Avrupa Şampiyonası ön elemelerinde İngiltere U-21 milli takımı ile ilimizde yapacağı maç Kocaeli'ye alınmıştı. Bu konu hakkında açıkalama yapan Kadir Çiçek, "Bu sahada futbol şu haldede oynanır. Milli maçın verilmeme sebebi sadece çim değildi. Stadyumdaki eksikliklerde bunda etkili oldu. Turnike bunda en büyük etkenlerden biri." dedi.

Tuvalet ve Mescid Sorunu Çözülüyor

Yeni stadın belkide taraftar için en büyük sorunlarından biride tuvalet ve mescidlerin pis ve bakımsız olmasıydı. Bu problemide çözdüklerini belirten Kadir Çiçek, "Tuvaletlerdeki problemi çözdük. Lavaboların hepsi pilli çalışıyordu. Pil bittiğinde ise sular akmıyor buda büyük bir probleme sebebiyet veriyordu. Biz pillerin yerine kablo çekerek elektrikli yaptık. Artık o problem ortadan kalkacak." ifadelerinde bulundu.

 

Etiketler:

Benzer Haberler