1. MEDYABAR
  2. TV264
  3. HABER264
  4. RADYO264

SAKARYA'DA SPORUN YENİ ADRESİ 26.Mayıs.2019

[ "Şampiyonluğu kaybetmedik" ]

Teknik direktör İsmail Ertekin Rüstemler Tesisleri'nde basın toplantısı gerçekleştirdi.

17:04   |   13.03.2019

©

©

SPOR264.COM

Sakaryaspor teknik direktörü İsmail Ertekin basın ile bir araya gelerek geçtiğimiz haftayı değerlendirdi. İstedikleri sonuçları alamadıklarını ifade eden İsmail Ertekin, "Haftasonu istemediğimiz bir sonuç elde ettik. Maç sonu da söylediğim gibi iyi konsantre olamamışız. İyi başlayamadık maça. Daha sonrasında toparlandık ama ikinci yarıda da istediğimiz gibi olmadı işler. Son vuruşlarda son paslarda istediğimizi yapamadık bu da sanırsam konsantreden kaynaklı." ifadelerini kullandı. 

Ertekin sadece bir maç kaybettiklerini ifade ederek, "Hesapta olmayan 3 puan kaybettik bu yüzden moralimiz bozuldu. Ama sadece bir maç kaybettik. Şampiyonluğu kaybetmedik. Eyüp maçıyla birlikte tekrar toparlanmamız gerekiyor. Bunu başarabilirizde camia olarak yönetim olarak. Eyyüp’ü yenerek tekrar seri yakalamamız lazım." açıklamasında bulundu. 

"SANCAKTEPE MAÇINDA COŞKUMUZ YOKTU"

TFF 2.Lig Beyaz Grup 26.Hafta mücadelesinde İstanbul deplasmanında Sancaktepe karşısında alınan 1-0’lık mağlubiyeti de değerlendiren Ertekin, “Sancaktepe maçında coşkumuz yoktu. Bunun sonucunu da konsantrasyona bağlıyorum ben. Bunu da futbolcularla konuşup toparlanmamız lazım.

Baktığımızda ilk yarı oynattığımız 11 yakalayamadık. Ben şunu söylemekte fayda buluyorum. Sezonun bu bölümünde bahane bulmaya gerek yok. Elimizdeki oyuncular bunlar. İlk devrede bu oyuncularla oynadık ama eksikler sakatlar, cezalılar moral bozuyor. Hedef takım olduğunuz zaman diğer takımlar size karşı daha istekli, daha konsantre oluyorlar. O maçlarda daha zor geçiyor. Nasıl ki ilk yarı birçok maçı arka arkaya kazandıysak yine yapabiliriz.”

Umut Sözen’in performansı hakkında sorulan bir soruyu cevaplayan İsmail Ertekin, “Umut Sözen buradaki maçta başarılı bir performans sergiledi. Sancaktepe maçında pas yapmamız gereken bir oyun olması gerektiği içinde Umut Sözen’i tercih ettik.

İsmail Ertekin açıklamalarına şu şekilde devam etti: “İlk yarıdaki oynadığımız maçlarda biraz daha diğer taraftan bakmak lazım çok iyi oynayıp kazanamadık. Sadece pozisyon değerlendirerek ve vermeyerek kazandık. Şuan ki tabloda da daha çok pozisyon üreten bir oyunu oynuyoruz ama sonucu getiremiyoruz. İkinci yarı henüz deplasmanda kazanamadık ama bundan sonra kazanacağız ve rakiplerimizi sevindirmeyeceğiz.

Sakatlıklar hakkında; alternatif oyuncu olmayınca yarı sakatları mecbur oynatmak zorunda kalıyoruz. Şu anda bahane aramıyorum. Şu an iyi bari ile bu oyuncularla oynayacağız. Biz bahanelerle değil biraz daha önümüze bakarak daha iyi oynayarak 8 maçı kazanmamız gerekiyor.

Bütün maçlara kazanmak için öncelikle Eyüp maçını kazanmamız gerekiyor. Tüm maçları tek tek değerlendirmemiz gerekiyor. Pazar günü maçı kazanmamız içinde iyi konsantre olmamız gerekiyor. Bunu da inşallah tüm şehirle, tüm camiayla, tüm basınla başaracağız.”

Etiketler:

Benzer Haberler