1. MEDYABAR
  2. TV264
  3. HABER264
  4. RADYO264

SAKARYA'DA SPORUN YENİ ADRESİ 20.Ağustos.2019

[ Sakaryaspor’dan Amed atağı Diyarbakır'daki maça Sakaryaspor taraftarları gitmesin, maçı da TRT versin.. ]

Yeşil siyahlı ekibimiz ligin 24ncü haftasında Diyarbakır’da oynayacağı Amed Sportif Faaliyetleri maçının TRT’den yayınlanması için harekete geçti. Gerekçe Adapazarı’nda oynanan maç sonrasında yaşananlar sosyal medyadaki paylaşımları..

20:02   |   10.02.2019

©

©

TV264'den Serhat Yılmaz’ın haberi

Sakaryaspor Kulübü, 2 Mart tarihinde  Diyarbakır’da karşılayacağı Amed Sportif Faaliyetleri maçı için harekete geçti. Sakaryaspor Kulübü  Adapazarı’nda oynanan maç sonrasında yaşananları dikkate alarak maçın TRT’den yayınlanması için çalışma başlattı.
 Alınan bilgilere göre 2nci lig Beyaz grupta ligin7nci haftasında Adapazarı’nda oynanan maçta Sakaryaspor  Diyarbakır ekibi Amed Sportif Faaliyetlerini 2-0 yenmişti. Bu  maçın öncesi ve devre arasında stadyum hoparlörlerinden 'Ölürüm Türkiyem, Şehitler ölmez' şarkıları çalındı. Amed cephesi bu tutumu ırkçı saldırı olarak değerlendirerek suç duyurusunda bulunacaklarını bildirip tepki gösterince,  Amed taraftarları Sakaryalılar ve Sakaryaspor’a sosyal medya üzerinden tepkiler gösterdi
YAYIN BEDELİNE YÜKSEK RAKAM
Sakaryaspor’un yayıncı kuruluşu olan ve Sakaryaspor’un deplasman maçlarını yayın haklarını satın alarak yayınlayan  TV264, Sakaryaspor’un ligin 24ncü haftasında Diyarbakır’da oynayacağı  Amed Sportif Faaliyetleri maçının yayın hakkını almak için Diyarbakır ekibinin yöneticileriyle  görüşme yaptı. Ancak bu görüşmede Amed yöneticileri maçın yayınlanmaması istercesine 90 dakikalık canlı yayın için TV 264’den 350 bin lira para talep ettiler. Oysa TFF’ni yayın sözleşmesi gereği canlı yayınları kapsayan yayın hakkı için 2nci lig maçlarında alt sınır olarak 10 bin lira öngörülüyor.
SAKARYASPOR BASTIRIYOR
Amed yöneticilerinin Sakaryaspor’la oynayacağı maçta yayın izini verilmemesi üzerine futbol federasyonu ve TRT nezrinde maçın TRT’de yayınlanması için harekete geçti. Yeşil siyahlı ekibimiz TRT nezrinde görüşmeler yaparken, maçın oynanacağı 2 Mart tarihinde de Sakaryaspor ekibinin Diyarbakır’da kaldığı süre içerisinde güvenlik önlemlerinin artırılmasını isteyecekler

TARAFTAR GİTMESİN
Sakaryaspor yönetimi, Diyarbakır’da oynanacak bu maça Sakarya’dan ve Sakaryaspor’a destek verenlerin  gitmemeleri için Amed Kulübünden bilet talebinde bulunmamayı planlıyor. Sakaryaspor yönetimi ilk maç sonrasında gündeme gelen söylemler ve gerginlik sonrasında taraftarları korumak amacıyla maça seyircisiz, sıkı güvenlik önlemleri altında çıkarak  maçın TRT’den yayınlanmasını istiyor.

Benzer Haberler