1. MEDYABAR
  2. TV264
  3. HABER264
  4. RADYO264

SAKARYA'DA SPORUN YENİ ADRESİ 20.Ocak.2020

[ Sakarya Basketbolu'na şunları yaptım diyen yöneticiler de verdikleri sözleri tutabilseydi ]

Basketbol Federasyonu CEO'su Ömer Onan, Sakarya BŞB'nin bulunduğu durumu da değerlendirdi.

21:11   |   23.04.2019

©

©

TBF CEO'su Ömer Onan, ekonomik sıkıntılar nedeniyle kulüplerin düştükleri durumlara değindi, "Yeni sezondan itibaren mali kriterler hayata geçecek. Artık kulüplerin federasyona verdiği sözler değil, taahhütlerle işler yürüyecek" dedi.

 Banvit şirketinin basketbol sponsorluğundan çekilmesini açıklaması, başta Sakarya olmak üzere kulüplerin yaşadıkları ekonomik sıkıntı gündeme otururken, Basketbol Federasyonu CEO'su Ömer Onan, fikirlerini MİLLİYET'e anlattı, sıkıntıların sürpriz olmadığını ve kulüplerle birlikte bunları aşacaklarını açıkladı.

'Yöneticiler sözlerini tutmadı'

Basketbol Federasyonu CEO'su Ömer Onan, Sakarya BŞB'nin bulunduğu durumu da değerlendirdi.

Onan şu ifadeleri kullandı:

 "Sakarya'da daha önce basketbolun içinde bulunmuş yöneticiler, iş adamları bize gelip, 'Şöyle takım kuracağız, böyle takım kuracağız' diye konuştular, sözler verdiler. Ama bir ay geçtikten sonra kurdukları takıma para ödememeye başladılar. Ben burada oyunculara ve antrenörlere teşekkür ediyorum. Onlar Sakaryalı olmamalarına rağmen, yaşadıkları şehrin onurunu, gururunu bize o sözleri veren yöneticilerden daha fazla düşündüler. Keşke etrafta dolaşıp, ben Sakarya Basketbolu'na şunları yaptım diyen yöneticiler de verdikleri sözleri tutabilseydi."

'Futbolda da aynı sorun var'

Ömer Onan, sorunların sadece basketbolda olmadığının altını çizdi. Onan, "Maddi sıkıntılar sadece Türkiye'de yok. Sponsorlar işin içine girmezse sıkıntı yaşanıyor. Biz sponsorluk gelirlerinin %90'ını kulüplere dağıttık. Bu sadece basketbolun olayı değil. Futbolda 500 milyon dolarlık yayın ihalesi yapıldı ama kulüplerin hepsi borçta. Bugün devlet desteğini çekse ya da bankalar paraları geri istese ortada futbol kulübü kalmayacak" dedi.

 

Etiketler:
Basketbol Ligi
PUAN
FİKSTÜR

Benzer Haberler