1. MEDYABAR
  2. TV264
  3. HABER264
  4. RADYO264

SAKARYA'DA SPORUN YENİ ADRESİ 20.Ekim.2019

[ Korkulan oldu! Sakaryaspor'a kötü haber ]

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Futbol Federasyonu TFF Kulüp Lisans Kurulu, Ulusal Kulüp Lisans Sistemi kapsamında son değerlendirmelerde bulunarak Sakaryaspor'a 3 puan silme cezası vermişti. Sakaryaspor'un itirazı ise kabul edilmedi.

16:51   |   10.10.2019

©

©

SPOR264.COM

Türkiye Futbol Federasyonu TFF Kulüp Lisans Kurulu, Ulusal Kulüp Lisans Sistemi kapsamında son değerlendirmelerde bulunarak Sakaryaspor'a 3 puan silme cezası vermiş, yeşil-siyahlı kulüp ise Tahkim Kuruluna itirazda bulunmuştu.

Tahkim Kurulu ise bugün Türkiye Futbol Federasyonu resmi sitesinden açıklama yaptı. Yapılan açıklamada kararına itirazı incelendi, tüm dosya kapsamında yapılan müzakere neticesinde Sakaryaspor'un itirazını reddetti.

Bu karar ise tarihte bir ilk! Sakaryaspor tarihinde bu ceza aynı zamanda ilk olma durumunu yaşıyor.

İŞTE TAHKİMDEN YAPILAN AÇIKLAMA

Sakarya Spor Tesis İşletmecilik ve Ticaret A.Ş.'nin, TFF Kulüp Lisans Kurulu'nun 20.09.2019 tarih ve E.2019/55 K.2019/3 sayılı kararına itirazı incelendi. Tüm dosya kapsamında yapılan müzakere neticesinde;

- Duruşma talebinin reddine,

- Kulüp Lisans Kurulu kararında usul ve esasa bir aykırılık bulunmadığı anlaşıldığından başvurusunun reddine, oybirliği ile karar verilmiştir.

Etiketler:

Benzer Haberler