1. MEDYABAR
  2. TV264
  3. HABER264
  4. RADYO264

SAKARYA'DA SPORUN YENİ ADRESİ 13.Kasım.2019

[ Kendimize ve rakibimize saygı duyarak ciddi bir maç daha oynadık ]

Fenerbahçe Beko Başantrenörü Zeljko Obradovic de öncelikle Sakarya'nın bu duruma gelmesinden ve sadece genç oyuncularla oynamış olmasından dolayı çok üzgün olduğunu dile getirdi.

23:44   |   10.05.2019

©

©

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 30. ve son hafta maçının ardından Adatıp Sakarya Büyükşehir Belediye Basketbol'un ve Fenerbahçe Beko'nun başantrenörleri maçı değerlendirdi.

Obradovic: Saygı duyarak ciddi bir maç daha oynamaya çalıştık

Fenerbahçe Beko Başantrenörü Zeljko Obradovic de öncelikle Sakarya'nın bu duruma gelmesinden ve sadece genç oyuncularla oynamış olmasından dolayı çok üzgün olduğunu dile getirdi.

Sakarya temsilcisinde mücadele eden genç oyuncuları tebrik eden Obradovic, Sakarya'nın bir daha asla böyle bir pozisyona gelmemesini diledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Obradovic, "Öncelikle Sakarya'nın bu pozisyona gelmiş olması ve sadece genç oyuncularla oynamış olmasından dolayı çok üzgünüm. Maçtan önce de koça bunu söyledim. Çünkü kendisi çok ciddi bir insan ve her zaman çok ciddi çalışıyor. Aynı zamanda genç oyuncuları tebrik ederim, ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Sakarya'nın bundan sonra aynı pozisyona gelmemesini diliyorum. Karşılaşma için bunlar dışında pek bir şey söylememe ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum. Sadece kendimize ve rakibimize saygı duyarak ciddi bir maç daha oynamaya çalıştık. Taraftarlarımıza da göstermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ederim." dedi.

 

Egehan Arna: Bizim açımızdan güzel bir gün oldu

 

Kaydettiği 51 sayı ve 14 ribauntla kariyer rekoru kıran Egehan Arna ise, "Bizim için her şeyden önemlisi Final Four öncesi normal sezonun son maçını sağlıklı bir şekilde bitirebilmekti. Güzel basketbol oynadık. Bizim açımızdan güzel bir gün oldu. Adatıp Sakarya Büyükşehir Belediye Basketbol'a bir parantez açmak istiyorum. İnşallah önümüzdeki senelerde durumlar daha düzelir ve böyle güzel basketbol şehri tekrar basketbolda hak ettiği yerde, en üst ligde olur. Önümüzdeki hafta bizim için çok önemli. İnşallah hedefimiz olan kupayı kazanıp İstanbul'a dönmek istiyoruz." diye konuştu.

Adatıp Sakarya Büyükşehir Belediye Basketbol'un başantrenörü Ozan Bulkaz, "Üzücü bir dönem geçirdik ve neticesinde Anadolu'dan bir takım daha Süper Lig'e veda etti." dedi.

Bulkaz maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, sezonun son maçını oynadıklarını ve Sakarya iline teşekkür ettiklerini söyledi.

Tarafların son maçta gösterdikleri destekten dolayı mutluluk duyduklarını aktaran Bulkaz, "Üzücü bir dönem geçirdik ve neticesinde Anadolu'dan bir takım daha Süper Lig'e veda etti. Tabii ki bunlar hoş değil ama yaşandı. Burada emeği geçen herkese özellikle Sakarya halkına ve taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Son ana kadar ellerinden geleni ve fazlasını oyuncularla yaptıklarını vurgulayan Bulkaz, genç oyunculara teşekkür ederek, "Bizden yana da hakkımız helal olsun. Sakarya halkına teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Etiketler:
Basketbol Ligi
PUAN
FİKSTÜR

Benzer Haberler