1. MEDYABAR
  2. TV264
  3. HABER264
  4. RADYO264

SAKARYA'DA SPORUN YENİ ADRESİ 26.Haziran.2019

[ Güner Akyazı Amatör Kulüp yöneticileriyle buluştu ]

Millet İttifakı İyi Parti Akyazı Belediye başkan adayı Adem Güner Amatör kulüp yöneticilerine Nostalji Sosyal tesislerinde yemekte bir araya gelerek dertlerini dinledi.

13:20   |   15.03.2019

©

©

©

©

©

©

Alaattin Onur/AKYAZI

İyi Parti belediye başkan adayı Adem Güner Amatör spor kulüplerine destek noktasında bir şey yapamayacağını iddia edenler var. Arkadaşlar bu Akyazı gençliğini bitirir. bu düşüncesizliğinizden vazgeçin dedi.

Millet İttifakı İyi Parti Akyazı Belediye başkan adayı Adem Güner Amatör kulüp yöneticilerine Nostalji Sosyal tesislerinde yemekte bir araya gelerek dertlerini dinledi.

Güner burada yaptığı açıklamada Son günlerde sıkça konuşulan Amatör spora destek verilmeyecek söylemlerinin ardından Millet İttifakı Akyazı belediye başkan adayı Adem Güner ve Meclis üyeleri Nostalji Sosyal tesislerinde  Akyazı’da faaliyet gösteren Amatör Spor kulüp yöneticileri ile bir araya geldiler.

Adem Güner konuşmasında "Allah nasip ederse 31 Mart 2019 Mahalli idareler seçimlerinde Akyazı Belediye başkanlığı görevini alır isek bu istişare toplantıları fikir alışverişleri daha ziyadesiyle devam edecek. Sadece futbol ile kaim olmadan güreş, Uzakdoğu sporları ve gençliğimizin talep ettiği diğer alanlarda da üzerimize düşen görevlerin hepsini yerine getireceğiz. Ama burada olan bir şeyi ifade etmek istiyorum dedi.

Adem Güner Değerli dostlar değerli spor sevdalıları bu seçimde bir görev alan bir de görev alamayan olacak. Görev alırsak icraatın başında biz olacağız sıkıntı yok. Ama görev alamaz isek bu toplantı ile bir yol açtık bu yoldan o görevi alanlarda devam etmek zorunda kalacak. Sizde onlardan şunu isteyebileceksiniz, Seçilmediği halde bizi fikirlerimiz almak bizim dertlerimize ortak olmak için bizi toplayan bir parti vardı. Siz seçildiğiniz halde bizi çağırım dertlerimize hemhal olmalısınız diye talep edeceğiniz bir oluşumu biz başlattık. Gençlerimizle çocuklarımızla ilgilenen kulüp yetkililerine çok teşekkür ediyorum. Gençlerimizi ve çocuklarımızı kötülükten kurtarıp spora yönlendirdiniz. Hele hele ekonomik zorlukları da göz önünde tutar isek yaptığınız görevin ne kadar ulvi olduğunu bilen ve gençlikle alakalı ve bunu dert edinen birileri olarak eğer icraatın başına gelir isek Akyazı’daki amatör sporları sadece Sakarya değil Marmara bölgesini dahi aşacak bir çalışmalar içerisinde olacağımızı hep birlikte inşallah göreceğiz.

Güner Biz bu yola baş koyduk ve Akyazı’da olamayan bir şeyi biz buradan ilan ediyoruz. Allah nasip eder belediye başkanlık görevini alır isek gençliğin spor, eğitim, sosyal aktiviteler ve Üniversite gençliği önde olmak üzere bütün dertleriyle ilgilenecek bir tane belediye başkan yardımcısı sadece onun için tahsis edilecektir. O belediye başkan yardımcımız sadece gençlikle ilgilenecektir. Spor kulüpleriyle gençliğin eğitimiyle  sosyal aktiviteleriyle uğraşacaktır. Akyazı’nın yüzme havuzu da o belediye başkan yardımcımızın omuzlarında yükselecektir. Akyazı bir yoklar ilçesi ama biz Akyazı’yı varlar ilçesi yapmak için kamuoyunun ve sizlerin desteğiyle getirebiliriz. Akyazı’da bir çok İlçe spor müdürü görev yaptı fakat şuan göreve gelen Adem Altın kardeşimiz çok çalıştı ve sporda çalışmalarıyla çığır açtı kendisini tebrik ediyorum.

İyi Parti Akyazı belediye başkan adayı Adem Güner Sağda solda duyuyoruz Amatör spor kulüplerine destek noktasında bir şey yapamayacağını iddia edenler var. Arkadaşlar bu Akyazı gençliğini bitirir. Buradan o arkadaşlara çağrı yapıyorum bu sevdanızdan bu düşüncesizliğinizden vazgeçin.

Amatör spor güçlü değil ise gençlerimizi dere kenarlarından, mezarlıklardan ve metruk binalardan toplamak kaçınılmaz olacaktır. Hiç kimse ben Akyazı’da Amatör spor kulüplerine destek aktarmayacağım aktaramam deme lüksüne sahip değildir. Herkes konumunu yerini ve haddini bilecektir.  Akyazı gençliği varsa biz varız Akyazı gençliği varsa geleceğimiz vardır. Bir Ülke gençliğin omuzlarında yükselecek. Ama sen o gençliği yetiştirecek aktiviteler arasında kaynak ayıramam benden beklemeyin diyeceksin. O zaman lütfen o adaylıktan çekilin. Lütfen bu insanların önüne bir karabulut olarak çıkmayın. Bu toplantı için bize bu fikri veren Rahmi Aktürk kardeşime teşekkür ediyorum. Kendisi sporun içerisinden gelen gençliğin içerisinden gelen ve Allah nasip ederse görevi aldığımızda bu görevi en laiki ile yapacak olması hasebi ile benimde her açıdan gönlümün rahat olacağını güzel görev yağacağımı rahat bir görev yapacağımı çünkü görevi yüklediğim dolu bir insan olduğunun ve yanımda olmasının mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Güner’in konuşmasının ardından sözü meclis üyesi adayı Akyazı Spor kulüp başkanı Rahmi Aktürk aldı.

Aktürk” Bu akşam buraya moralim bozuk geldim değerli bir kardeşimin ölüm haberini aldım bugün fakat bu toplantıya gelerek moralim biraz yerine gelir diye düşünmüştüm. Ama açıkçası üzülerek görüyorum ki beklediğim katılım maalesef olmadı. Bunun serzenişini yapmakta kendimi haklı görüyorum çünkü rahmetli Naci amca benim dükkanıma gelim 2009 yılında beni bu işlere soktuğundan beri hayatımın hiçbir evresinde sporla siyasetin en ufak karışımına müsaade etmedim. Ne ticaretimde ne spor hayatımda. Adem başkan aday olduğu zaman benle konuşmaya geldiğinde kendisine tek bir şart sundum siyasete yalnız tek bir şartla dönerim dedim belediyede spor adına birşeyler yapmama müsaade edeceksen, Spor için Akyazı için bir şeyler yapabileceksek ben tekrar siyasi kimlik altına girerim onun haricinde siyaset hayatımı bitirdim dedim.  Aslında bu toplantının genel görüntüsü Akyazı’nın da gelen görüntüsü arkadaşlar. Konuşmakla başka yerlerde fikir beyan etmekle olmuyor bu işler. Birlik olmak hep birlikte mücadele etmekle oluyor bu işler.

Biz gençler için belediye başkanından hak ettiklerini söke söke almalıyız. Bunun için tek şart var kulüplerin kendi içinde samimiyet birlik olması. Neden buraya gelmekten çekiniyorlar neden gocunuyor bu arkadaşalar anlamıyorum. Şimdi den söylüyorum diğer adaylar da toplantı yaparsa ve beni de çağırırlarsa seve seve gideceğim” dedi.

Rahmi Aktürk’ün konuşmasının ardından spor kulüp idarecileri söz alarak spor kulüpleri için yapılan bu toplantıya  gelmeyen yetkililer için tepkilerini gösterdiler.

Toplantı da yemek ikramı da yapılırken son olarak hatıra fotoğrafı çekildi ve gece son buldu.

 

 

Etiketler:

Benzer Haberler