1. MEDYABAR
  2. TV264
  3. HABER264
  4. RADYO264

SAKARYA'DA SPORUN YENİ ADRESİ 18.Kasım.2018

[ Cumhuriyet Kupası güreş turnuvasında "Kupa ve Madalyalar" sahiplerini buldu ]

Akyazı Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve İlçe Spor Müdürlüğü tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle düzenlenen kulüpler arası serbest stil güreş turnuvasına 8 kulüpten 60 güreşçi katıldı.

17:27   |   31.10.2018

©

©

©

©

©

©

©

©

©

©

Düzenlenen turnuvaya Akyazı Belediyesi, Akyazı Halk Eğitim Merkezi, Pendik, Sancaktepe, Gölcük, Erenler, Kaynarca ve Sakarya Gençlik Merkezi katıldı.

Güreşleri Ulusal hakemlerimizden Mehmet Soyalp ve Emre Gürkan, Bölge hakemlerimizden Hakan Özer ve Kemal Akyıldız ile Aday hakemler Kübra Kocaman, Fuat Öter, Mert Başaran, Avdel Demir, Yusuf Acar, Rüstem Guliyev ve Enes Bıyık yönettiler. Cumhuriyet Bayramı günü Atatürk Spor Salonu'nda yapılan güreşlerin sonunda 51 puan toplayan Pendik birinci olurken, Akyazı 48 puanla ikinci, Gölcük ve Erenler 28'er puanla üçüncü oldular.

Güreşlerde İlçe Spor Müdürü Adem Altun, Güreş İl Temsilcisi Secati Eker ve Akyazılı Milli Güreşçi ve Akyazı güreş takımı antrenörü Kamil Özdağ ev sahipliği yaptılar.

Yapılan güreşlerin sonunda ilk üç sırayı paylaşan kulüpler kupalarını, dereceye giren güreşçilerde madalyalarını yetkililerin ellerinden aldılar.

Sonuçlar şöyle;
48 Kg. 1. Taner Algan (Akyazı) 2.Yasin Karagöz (Akyazı) 3. Mustafa Durmuş (Pendik)
51 Kg. 1. Erhan Algan (Akyazı) 2. Abdurahman Sarıbaş (Pendik) 3. Eren Ercan (Ferdi) 3. Muhammet Salih Kışla (Pendik)
55 Kg. 1. Adem Hamza Başarslan (Sancaktepe) 2. Erdem Bircan (Pendik) 3. Seyit Kışla (Pendik) 3. Yusuf Huruzcu (Ferdi)
60 Kg. 1. Muhammet Talha Beşir (Akyazı) 2. Semih karagöz (Erenler) 3. Abdullah Çapoğlu (Erenler) 3. Emirhan Gül (Gölcük)
65 Kg. 1. Muhammet Şerif Başarslan (Sancaktepe) 2. Soner Yavaş (Ferdi) 3. Eren Mert Pala ( Pendik) 3. Yusuf Huruzcu ((Ferdi)
71 Kg. 1. Mümin Can Aygün (Akyazı) 2. Berkay Aktaş (Ferdi) 3. Mehmet Ali Süser (Ferdi) 3. Mehmet Emin Gül (Akyazı)
80 Kg. Kerim Dağ (Gölcük) 2. Özgürcan Duman (Ferdi) 3. Muhammet Ali Ceylan (Akyazı) 3. Yunus Emre Kocabıyık (Akyazı)
92 Kg. Yunus Emre Uzuner (Gölcük) 2. Abdurahman Mutlu (Erenler) 3. Melih Can Saygılı ( Pendik) 3. Mert Göz (Ferdi)
110 Kg. 1. Muhammet Akçay (Erenler) 2. Mücahit Tanga (Pendik) 3. Emircan Öztürk (Pendik) 3. Ulaş Külekçi (Pendik)
Alaattin Onur

 

Etiketler: