1. MEDYABAR
  2. TV264
  3. HABER264
  4. RADYO264

SAKARYA'DA SPORUN YENİ ADRESİ 23.Şubat.2020

[ Bayan voleybolda ligden çekiliyor... ]

Türkiye Voleybol Federasyonu 1. Bayanlar Ligi'nde geçtiğimiz yıl mücadele eden Sakarya Gelişim, bu sezon lige katılım parasını yatırmasına rağmen ekonomik nedenlerden ötürü mücadele edemeyecek.

12:34   |   22.07.2019

©

©

SPOR264.COM

Sakaryaspor Voleybol takımı olarak TVF 1.Lig Bayanlar Ligi'nde mücadele eden, geçen sezon ise yoluna Sakarya Gelişim olarak devam etmişti. Geçen sezon olduğu gibi bu sezonda ekonomik zorluklarla mücadele eden Sakarya Gelişim, lige katılım parasını yatırmış olmasına rağmen takım kuramadığı için ligde mücadele edemeyecek. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan baş antrenör İdris Demir, "Basketboldan sonra 1. Lig voleybol takımımız da lige takım yapamıyor. Sakarya Gelişim Spor 1. lig voleybol takımı olarak, Sakarya'nın Türkiye liglerindeki tek bayan takımı ve statü olarak en üst seviyedeki ve neredeyse %70 Sakaryalı kızlarımızdan oluşan ama bir o kadar da düşük bütçeli takımımız 1 lige katılım bedelini bile yatırdığı halde lige takım kuramıyor. Voleybol takımımız, Sakaryaspor futbol takımı bütçesinin 20’de 1 bütçesine sahip. Sakarya Büyükşehir Belediyesinin bize seçimden önce söz verdiği desteği veremeyeceğini öğrendik. Maalesef takım kuramıyoruz. Bu seviyelere 16 yılda tırnaklarımızla kazıyarak getirdiğimiz ve Sakarya’yı yıllarca en iyi şekilde temsil etmenin cezasını çekiyoruz. Çalışan emek veren sporcu ve antrenörlerimiz bir kez daha başarısından dolayı cezalandırıldı. Basketboldan sonra voleybolda kapanmak üzere. Sakarya’da sporu yöneten, spor politikalarını ve harcamalarını yapan herkes bir kez daha sınıfta kaldı. Üzüntüyle kamuoyu ile paylaşıyoruz.” İfadelerini kullandı. 

Etiketler: