1. MEDYABAR
  2. TV264
  3. HABER264
  4. RADYO264

SAKARYA'DA SPORUN YENİ ADRESİ 26.Haziran.2019

[ Amedspor ve eski başkanları Nurullah Edemen! ]

''Belli ki Amedspor başkanı Nurullah Edemen, Adapazarı'ndaki ilk maç sonrasında birşeylerin üzerini örtmeyi kafasına koymuş...'

17:11   |   03.03.2019

©

©

24 Eylül 2016

Geçen sezon Amedspor'a kulüp başkanı seçilen Ali Karakaş'ın işlerinin yoğunluğu nedeniyle kulübe yeterince zaman ayıramadığından görevi as başkan olan Nurullah Edemen'e devretti. 

 

21 Mayıs 2017

HDP'li belediye başkanlarının terör operasyonları kapsamında görevden alınmasından sonra İçişleri Bakanlığı tarafından göreve atanan kayyum yönetimlerinin yaptığı araştırmalarda önemli bilgilere ulaşıldı. HDP'li belediye başkanları tarafından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nden Amed Sportif Faaliyetler Kulübü'ne 2016 yılında 4 milyon 400 bin TL para aktarıldığı ancak kulüp yönetiminin bu paranın harcandığı kalemleri belgeleyemediği iddia edildi. Olayın ortaya çıkmasından sonra yönetimin panikleyerek evraklarda tahrifat yapmaya çalıştığı,yani evraklarda değişiklik yapmaya çalıştığı ve bunun da resmi evrakta sahtecilik suçuna girdiği iddia ediliyor.

 

1 Mart  2018 

Amedspor'a kayyum atanacak. Bakanlık devrede Başkan Nurullah Edemen: "Kulüple ilgili her türlü kayıtlarımız resmidir. İncelemeler yapılıyor. İnceleme sonucu ne olur bilmiyorum" dedi

 

9 Ağustos 2018

AMED Sportif Faaliyetler Kulübü Başkanı Nurullah Edemen, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nu makamında ziyaret ederek, sezon öncesi yaşadıkları maddi sıkıntılar aşmak adına, kulübe kaynak sağlanması için destek istedi. Kulübün borcunun 11 milyon lirayı aştığı ifade ediliyor

 

14 Ekim  Cumartesi

Amed SK Başkanı Nurullah Edemen'in aday olmayacağı ve görevi bırakmasının kesinleştiği Amedspor'da yeni yönetim oluşumu da tamamlandı.

 

15 Ekim 2018

Bir gün sonra yani Sakaryaspor  Amed Sk ile Adapazarı'nda karşılaştı ve maçı 2-2 Sakaryaspor yendi. Kulüple ilgili hesap veremeyen başkanlığını bırakacak olan Nurullah Edemen hedef şaşırtmak istercesine maç sonrasında sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada maçtan önce stadyumda bulunan iki skorboard'da Sur ve Cizre'deki çatışma görüntülerinin "Ölürüm Türkiyem" marşı ile birlikte ekrana verilmesinin de 'provokasyon' olduğunu söyledi. Giderayak iki kent arasındaki dostluk rüzgarlarının önüne set oldu.

 

20 Ekim 2018 .

Sakaryaspor'u ırkçılıkla suçlayan Amed Sportif Faaliyetler Kulübü Başkanı Nurullah Edemen, Adapazarı'ndaki o maç sonrasındaki söylemlerinden sonra yapılan olağanüstü kongrede, başkanlığa Ali Karakaş'a bıraktı. 

 

24 Aralık 2018

Amed Sk Başkanı Nurullah  Edemen, Hendek ilçesinde işlenen bir babanın ölümü oğlunun da yaralanmasıyla sonuçlanan olay sonrasında sosyal medya hesabından 'Sakarya'da etnik kimliklerinden dolayı saldırıya uğrayan baba ve oğula yapılan ırkçı saldırı ile ilgili basın açıklaması' diye paylaşım yaptı.

 

2 Mart 2019

Sakaryaspor bir spor müsabakası için Amed maçı için Diyarbakır'a gitti.
Sakaryaspor taraftarlarının can güvenliği için seyirci yasağı getirilen bu maçta 7 bin polis görev yaptı.Sakaryaspor'un otelden stadyuma giderken yollar kesildi bomba aramaları yapıldı.

Futbolcularım sahaya çıkarken tahrik edildi. Küfürlere maruz kaldılar. Maç oynarlarken ellerinde kesici aletlerle sahaya çıkan bazı Amed'li sporcuların saldırısına uğradılar. Maça akredite yaptırıp girmek isteyen gazeteciler stadyuma alınmadı.  TFF Genel merkezini arayan gazeteciler  TFF'nin araya girmesiyle stada alındılar. Stadyuma giren gazetecilere ise Amedspor kulübü ve özel güvenlikçilerin yapmadığı çirkeflik bırakmadılar.  Birkaç kendini bilmez taraftarın stadyum içinde 'Sakaryadan gelen varmı?'diye insan avına çıkmasına izin verildi.

Maçı, Diyarbakır sevdalısı İzmir bölgesi hakemi Ferhan Kestanlıoğlu , canları yanan futbolcular bunlar kendisine iletildiğinde ya korkudan ya da Amed'e olan sevgisinden olacak 'Ben üst araması yapamam' diyerek bunları geçiştirdi.

Tüm bunlara da Amed yöneticilere göz yumdu.Hatta bir gün sonraki sosyal medya hesaplarında öfkelerini sürdürdüler

 

Bunlar ilk aklımıza gelenler

 

Sonuç ta; profilinde Diyarbakır sevdalısı, iş insanı, Diyarbakır sanayici ve iş insanları Derneği yönetim kurulu üyesi ve genel sekreteri ibaresi bulunan adı da  'Nurullah Edemen' olan bir kişinin 3 yıl görev yaptığı adı Amed Spor kulübünde 'veremeyecegi' hesaplarla bir spor külübünü bu kadar siyasallaştırdıktan  sebep olduklarını Cumartesi günü yaşadık.

Belli ki Amedspor'un eski başkanı Nurullah Edemen bir şeyleri örtmek istercesine,  Adapazarı'nda Ekim ayında görevini bırakmadan 5 gün önce kafasına  koyduğunu uygulamış.
Ekim ayında  Adapazarı'nda ilk maç sonrasında planladıklarının devamını Cumartesi günü yaşadıklarımızdan sonra gördük .

 Eski başkan Nurullah Edemen ve bir kaç Amedli yöneticinin Şehit  Diyarbakır Emniyet Müdürü A. Gaffar Okkan'ın açtığı iki şehir arasındaki kardeşliği  kendi hesaplarını saklamak istercesine bitirme gayretini düşürme gayreti içinde oldukları gerçek..
  Amedspor yöneticileri ve adına 'sporcu' demeye dilimizin varmadığı birkaç isimin yaptıklarına karşılık  tek sevincimiz;Diyarbakır halkının Sakarya'dan giden bizlere Diyarbakır'da' Şehit emniyet Müdürü Gaffar Okkan'ın fotoğrafını gösterip 'Gaffar Babamız' diye söylemeleri..

 

medyabar.com 

 

 

Etiketler:

Benzer Haberler