1. MEDYABAR
  2. TV264
  3. HABER264
  4. RADYO264

SAKARYA'DA SPORUN YENİ ADRESİ 18.Ocak.2020

[ Amatör spor kulüpleri zor durumda.. Bir takım daha ligden çekildi ]

Pamukova futbol kulüpleri tarihinin en sıkıntılı dönemlerini yaşıyor. Pamukova takımlarından biri maddi sıkıntılardan dolayı ligden çekilmek zorunda kaldı…

00:06   |   25.11.2019

©

©

©

Sakarya 1. Amatör Kümede 5 sezondur mücadele eden, bu süre içinde zaman zaman aldığı başarılı sonuçlarla dikkat çeken Şehvrmazspor, umutlu girdiği  2019-2020 sezonunda ligin 9’uncu haftası sonunda aldıkları 1 puanla  ve çektikleri maddi sıkıntılar nedeni ile ligden çekilmek zorunda kaldı.

7. Hafta Kaynarcaspor ve 9. Hafta Yağcılarspor karşılaşmalarına maddi sıkıntılar nedeni ile çıkmadıklarını ifade eden Şeyhvarmazspor başkanı Tanju Çelik,  ligden çekilmek zorunda kaldıklarını iki karşılaşmaya çıkmadıkların için zaten otomatikman küme düştüklerini  belirterek, “ Sezona umutla başlamıştık. Ancak çektiğimiz maddi sıkıntılar son haftalarda bizi çok zor duruma soktu. Böyle olmasını istemezdik. Hayırlısı olsun yapacak bir şey yok. Gelecek sezonda 2. Amatörde mücadele edeceğiz. Yiğit düştüğü yerden kalkarmış “ dedi.

Pamukova’yı  Bölgesel Amatör Ligde temsil eden Pamukova1968’in yalnız bırakılması, , Şeyhavarmazspor’un 1. Amatör Küme de maddi sıkıntılar nedeni ile ligden çekilmesi ve 1. Amatör Kümede Hayrettinspor’un beklenen başarıyı gösterememesi Pamukova futbol tarihine kara leke olarak yazıldığı belirtiliyor.

Gerek Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden Pamukova1968’in gerekse 1. Amatörde mücadele eden İlçe takımlarının maddi sıkıntılardan şikayetçi olması bir çok soru işaretini de beraberinde getiriyor. 

Etiketler: