1. MEDYABAR
  2. TV264
  3. HABER264
  4. RADYO264

SAKARYA'DA SPORUN YENİ ADRESİ 13.Kasım.2019

[ Altyapı oyuncularının durumu düşündürüyor.. ]

Sakarya Büyükşehir Basketbol takımının altyapı gençleri Erzurum'da düzenlenen Türkiye gençler ligindeki ilk maçında Antalya Osmanlı sporu 104-57 gibi farklı bir skorla yendiler.Veliler ise Sakarya Basket'in durumu sebebiyle çocuklarının geleceğini merak ediyor.

13:41   |   01.05.2019

©

©

©

©

16 takımın yarıştığı turnuvada takımın başında antrenör Önder Kaya ve koordinatör Mustafa Aksoy bulunuyor. Büyükşehir basketbol yaklaşık iki seneden beridir altyapıda Gençler, Yıldızlar A.B, Küçükler A.B ve Minikler A.B.C olmak üzere sekiz ayrı katagoride basketbolcu yetiştiriyordu.

Bu çocuklar altyapı hocaları tarafından Sakarya‘daki tüm ilk ve orta dereceli okullarda detaylı bir tarama yapılarak, sıfırdan başlamak üzere sporcu yetiştirme düşüncesiyle oluşturulan bir projeydi. Proje tam meyvelerini vermek üzereyken A takımın içine düştüğü ekonomik ve yanlış yönetim yüzünden akibeti merak edilen bir duruma dönüştü.

Çocukların velileri bir an önce konunun çözümü hakkında bir gelişme beklediklerini her platformda dile getiriyorlar. "Çocuklarımızın emekleri boşa gitmesin bu çocuklar bizim geleceğimiz basketbolumuzun geleceği yoksa biz onlara bunu nasıl açıklarız" diye haklı bir şekilde beklenti içinde olduklarını dile getiriyorlar.

Etiketler:
Basketbol Ligi
PUAN
FİKSTÜR

Benzer Haberler